Home
The Suffolk County 2019's-2022's Final Rosters from the Long Island Showcase & for the New York State Regional Lacrosse Championship

Suffolk 2019 (Rising Seniors)

Attack:
#11 Will Button Bay Shore
#16 Vince Dalto Kings Park
#36 Kamryn Gill Riverhead
#43 John Hoffman,
#54 Zach Pizzimenti

Midfield:
#144 Danny Mastropaolo Riverhead
#145 Dylan Pape West Islip
#179 Stephen Cicchetti Lindenhurst
#186 Shane Coleman Riverhead
#188 Terrance Day Jr. Bay Shore
#189 Christian DeSimone Bay Shore
#190 Spencer Frank Smithtown West
#191 Chris Goria Smithtown East
#198 Connor Kalmus Riverhead
#205 Max Napoli Northport
#210 Tom Sangiovanni Harborfields

Defense:
#91 Mike Alexander West Islip
#110 Laurence Cangro Eastport South Manor
#113 Anthony Contino Comsewogue
#115 Brian Guiliani Bay Shore
#128 Mike Sabella Mount Sinai
#169 Ryan Huff Eastport- South Manor
#171 Christian Lowd Smithtown West

Goalie:
#153 Tom Heller Comsewogue
#160 Jared Paquette West Islip


Suffolk 2020 (Rising Juniors)

Attack:
#4 Xavier Arline Shoreham Wading
#17 Russell Maher Mt Sinai
#19 Sal Miccio Northport
#24 Curtis Russo Sayville
#31 Caleb Zuhoski Riverhead

Midfield:
#226 Christian Quadrino
#76 Chris Arceri Smithtown East
#80 Mark Ranieri Northport
#109 Freddie Amato Huntington
#119 Tyler Cordes Connetquot
#131 Joseph Juengerkes Islip
#112 Jack Atlas Islip
#133 Robert Kreush East Islip
#236 Jack Stewart Huntington
#332 Colin Reilly West Islip

Defense:
#42 Jack Graffagnino Islip
#44 Reed Greco Smithtown West
#52 Ethan Larson Ward Melville
#64 Jack Schirtzer Shoreham Wading River
#72 Colby Suglia Mattituck
#98 Anthony Carroll East Islip
#335 Trevor Kessler Shoreham Wadin River
#459 Nick Caccamo Harborfields

Goalie:
#90 Collin Krieg Ward Melville
#96 Jayson Tingue Bay Shore


Suffolk 2021 (Rising Sophomores)

Attack:
#240 Jake Deacy Comsewogue
#245 Jeffrey Lachenmeyer Shoreham Wading River
#246 Stephen Markowski Harborfields
#248 Rob Moore Westhampton Beach
#253 Jake Taylor William Floyd
#255 Brandon Ventarola Mt Sinai

Midfield:
#209 Cory Watson Comsewogue
#283 Jezayd Hall William Floyd
#304 Ryan Behrens West Islip
#305 Ryan Bell Smithtown West
#307 Nick Colantonio Mount Sinai
#310 Joe Costantino West Islip
#313 Tyler Gatz Mount Sinai
#322 Ryan Jones Mount Sinai
#324 Marc Leone Harborfields
#336 Johnny Schwarz Shoreham Wading River

Defense:
#271 Aiden Mccaffrey Comsewogue
#272 Brendan McCrary Comsewogue
#273 Pj Mcgoldrick West Islip
#277 Logan Schanars Half Hollow Hills East
#280 Aj Volkmann Mount Sinai
#281 Jake Wilson Shoreham Wading River
#302 Tyler Schwarz Shoreham Wading River

Goalies:
#289 Brandon Kessler Half Hollow Hills East
#291 Mason Oak Comswogue


Suffolk 2022 (Rising Freshman)

Attack:
#339 Owen Carroll Smithtown East
#347 Dylan Foley Northport
#355 Seamus Rooney Bay Shore
#349 Joey Spallina Mt. Sinai

Midfield:
#380 Richard Rindos Islip
#157 Anthony Bartolotto Miller Place
#148 Matt Bonfanti Sayville
#154 Francisco Cortes Shoreham Wading River
#149 Kevin Dolan Ward Melville
#170 Anderson Eads Bay Shore
#395 Alex Pfeiffer Sachem North
#177 Matt Seifert Mattituck
#394 Gavin Takacs Mount Sinai
#159 Peter Theodoropoulos Eastport South Manor
#166 Marcus Wertheim Smithtown East
#381 Matt Terrana Smithtown East

Defense:
#379 Daniel Eagers Northport
#367 Will Flynn Northport
#364 Aidan Foley Northport
#360 ike Trepeta Mt. Sinai
#375 Noah Whitehouse Islip
#398 Dylan Sageder Mt. Sinai
#399 Jack Sandrib Northport

Goalie:
#391 Owen Connolly Walt Whitman
#393 Timmy Vine Lindenhurst
© Back of THE CAGE